Skip to Content

Zajímavosti * Seminář asociace 2012

SEMINÁŘ ASOCIACE ČÍŠNÍKŮ ČR

Stalo se již pravidlem, že v posledním týdnu školního roku se v Brně v areálu SŠ potravinářské a služeb schází členové AČČR z celé republiky na semináři. Seminář je vždy zaměřen na některé z aktuálních témat současné gastronomie. Tentokrát byly hlavním tématem zvoleny TEPLÉ NÁPOJE.

Účastníky semináře přivítala pani ředitelka RNDr. Jana Marková a předseda AČČR pan Mgr. Radek Bušina. Prvním bodem semináře byly informace o nadcházejícím ročníku soutěže GASTROJUNIOR BRNO 2013. Paní Bc. Eva Bílá za organizační tým uvedla termíny regionálních kol a národního kola. Proti předchozím ročníkům nastal výrazný posun v datu pořádání soutěže. Bude přiřazena k veletrhu GO 2013 v druhé polovině ledna 2013 (17. 1. – 19.1.2013).

Dalším bodem programu bylo předvedení čtyř ukázek přípravy TEPLÝCH NÁPOJŮ, které připravili odborní učitelé SŠ Potravinářské a služeb Brno a členové AČČR Blanka Musilová a Mgr. Richard Nezhyba. Ukázky nastudovaly a předvedly žákyně oboru číšník Andrea Lošťáková a Simona Večeřová. Součástí bylo i využití současných trendů a designu v inventáři pro teplé nápoje.

Na ukázky navázala přednáška o ČAJI V MODERNÍ GASTRONOMII, kterou přednesli a názornými příklady doplnili čajoví specialisté Jiří Boháč a Jaromír Horák. Předvedli také jednoduchou přípravu čajového baru a několik příkladů nápojů z čaje.

Po polední přestávce přišla na řadu AVANTGADRDNÍ KUCHYNĚ v podání Stanislava Zukala a Lubomíra Brázdy. I tato přednáška byla doplněna o ukázky přípravy prvků tzv. molekulární kuchyně. Účastníci semináře mohli ochutnat a sami si vyzkoušet výrobu jednotlivých prvků.

Během semináře panovala dobrá pohoda a jednotlivé části programu se setkaly s velmi dobrým ohlasem u přítomných členů AČČR a hostů. Závěrem obdrželi všichni zúčastnění osvědčení a malý dárek z rukou předsedy AČČR Mgr. Radka Bušiny.

25. 6. 2012 Blanka Musilová, předsedkyně AČČR – Jižní Morava a Vysočina

 

Receptury teplých nápojů - k tisku

 

 Dr. Radut | page